Tüm Kategoriler

Haber & Blog

Ana Sayfa>Haber & Blog

Meltblown Nonwoven Kumaş Yapma Makinesinden Meltblown Nonwoven Nedir?

Zaman: 2023-04-07 Hitler: 21

Zhejiang Yanpeng Nonwoven Machinery Co., Ltd, dokuma olmayan üretim hatlarının araştırma ve geliştirmesinde uzmanlaşmış profesyonel bir üreticidir. 2008 yılının başından beri non-woven alanına odaklandık. Bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında 200'den fazla müşteriye hizmet verdik ve tüm dünyada 600'den fazla non woven üretim hattı kurduk.
 Başlıca ürünlerimiz: PP spunbond non woven üretim hattı, meltblown non woven üretim hattı, spunmelt kompozit nonwoven üretim hattı (SMS, SMMS, SSMMS, SMMMS …vb gibi), Polyester (PET) dokuma olmayan kumaş üretim hattı vb. 2021'de PLA/RPET dokuma olmayan kumaş üretim hattını başarıyla başlattı.
1. Meltblown Nonwoven Kumaş Nedir?
Eriyik üflemeli dokunmamış kumaş esas olarak polipropilenden yapılmıştır, elyaf çapı 1 ~ 5 mikrona ulaşabilir. Pek çok boşluk, kabarık yapı ve iyi katlanma önleme özelliği ile benzersiz kılcal yapıya sahip bu mikrofiberler, birim alan başına lif sayısını ve yüzey alanını arttırır, böylece eriyik üflemeli kumaş iyi bir filtre, koruma, yalıtım ve yağ emme özelliğine sahiptir. Hava ve sıvı filtreleme malzemeleri, izolasyon malzemeleri, emici malzemeler, maske malzemeleri, termal malzemeler, yağ emici malzemeler ve silme bezleri ve diğer alanlarda kullanılabilir.
Meltblown kumaş filtre malzemesi polipropilen mikrofiberden yapılmıştır, rastgele dağıtılmış birbirine yapışır, beyaz, pürüzsüz, yumuşak görünüm, malzemenin fiber boyutu 0.5-1.0μm'dir, fiberlerin rastgele dağılımı fiberler arasında termal bağlanma için daha fazla fırsat sağlar, böylece eriyik püskürtme gazı filtre malzemesi daha geniş bir spesifik yüzey alanına ve daha yüksek gözenekliliğe (≥%75) sahiptir. Yüksek voltaj elektret filtreleme verimliliği sayesinde ürün, düşük direnç, yüksek verimlilik ve yüksek toz toleransı özelliklerine sahiptir.
Eriyik üflemeli dokunmamış kumaş, tüm liflerin en incesi olan, yaklaşık 2 mikron çapında bir tür mikrofiber dokunmamış kumaştır. Özel yapısı ve polipropilen hammaddesi nedeniyle eriyik üflemeli dokunmamış kumaş ve iyi su direnci ve hava geçirgenliği, yüksek filtreleme verimliliği, bakteri toplama, filtreleme, ısı yalıtımı, sıcaklık, yalıtım, toksik olmayan, uyarımsız ve diğer işlevler.

2. Meltblown Nonwoven Kumaşın Uygulaması Nedir?
(1) Tıbbi ve sağlık kumaşları: cerrahi giysiler, koruyucu giysiler, dezenfektan torbası bezi, maskeler, bebek bezleri, kadın hijyenik pedleri vb.;
(2) Ev dekorasyon kumaşı: duvar örtüsü, masa örtüsü, yatak çarşafı, yatak örtüsü vb.;
(3) Topuk montajı için kumaş: astar, bağlı astar, floc, şekillendirme pamuğu, çeşitli sentetik deri tabanlar vb.;
(4) Endüstriyel Kumaş: filtre malzemeleri, yalıtım malzemeleri, çimento paketleme torbaları, jeotekstil, kaplama bezi vb.;
(5) Tarımsal Kumaş: bitki koruma bezi, fide yetiştirme bezi, sulama bezi, ısı yalıtım perdesi vb.;
(6) Diğerleri: uzay pamuğu, yalıtım ve ses yalıtım malzemeleri, linolyum, duman filtresi, çay poşeti vb.


Önceki: YP-SS nonwoven kumaş makinaları kurulum süreci

Sonraki : Zhejiang Yanpeng Nonwoven Machinery Co.,ltd Nisan 2023'teki sergi etkinlikleri

Sıcak kategoriler